Kurzy

UMELECKÉ KURZY PRE DOSPELÝCH

Kurzy sa konajú v Kreatívnom centre Trnava, na Hlavnej 17. Nahlásiť sa môžete telefonicky na tel. čísle 0915 359 155 alebo mailom uzlatejpriadky@gmail.com aspoň 3 dni vopred. Rezerváciu nie je možné zrušiť. V prípade choroby má zákazník nárok na jeden náhradný termín. Dôchodci a študenti 30% zľavu.

—————————————————————————————————————

Špeciálna PONUKA pre seniorov
ZĽAVA 50 % na naše jesenné kurzy vďaka finančnej podpore z verejných zdrojov TTSK.

—————————————————————————————————————

Nájdete nás už na novej adrese:

Kreatívne centrum Trnava
Hlavná 17
917 01 Trnava

Každú STREDU o 16:00 – 17:00 tvorivé dielne pre deti od 10 rokov.

Vstupné dobrovoľné.

 
Zoznam kurzov na najbližšie dni nájdete tu:

KERAMICKÝ KURZ (len pre dospelých)

6. 4. 2024 sobota 10:00 – 12:00

keramika 1

Naučíte sa základy modelovania z hliny a točenia na kruhu s pánom keramikárom. Najskôr sa s hlinou oboznámite, naučíte sa ako z nej tvarovať jednoduché tvary, ako ju spolu zliepať, aby sa v peci neoddelila. Vytvoríte si niekoľko výrobkov podľa vašej fantázie. Máme pre vás pripravené aj inšpirácie. Následne si vyskúšate prácu na hrnčiarskom kruhu a vlastnými rukami si vyrobíte misku. Všetky výrobky vám vypečieme v keramickej peci. Na kurz je vhodné obliecť si staršie oblečenie. Cena kurzu (len pre dospelých) je 30, – €, zľava študenti-seniori – 15,-€

 

KURZ ŠPERKU – drôtikovanie

16. 4. 2024 utorok 17:00 – 19:00

drotovane-srdiečko

Naučíte sa základy techniky drôtikovania, opletania a zdobenia šperku s tenkým drôtikom. Vytvoríte si 1-2 vlastné šperky. Znalosti, ktoré získate na kurze môžete využiť aj na opletanie iných vecí, napr. sklenených nádob, vajíčok alebo dekorácií. Cena kurzu pre dospelých je 15, – €.

 

TKANIE NA KROSNÁCH  – vhodné pre rodiny s deťmi

11. 4. 2024 štvrtok 16:0019:00

25. 4. 2024 štvrtok 16:0019:00

tkanie na krosnách 1

Skúste tkanie na krosnách a utkajte si vlastný koberček
Máme pre vás veľa inšpirácií a zážitkov. Prednáška, s informáciami aj tkanie na veľkých celodrevených krosnách s recykláciou textilu je vhodná aj pre začiatočníkov, napr. babičky s vnúčatami. Na kurze si utkáte vlastný 1 m dlhý koberček. Cena pre dve osoby je 30,-€.

 

PALIČKOVANIE

paličkovanie 2

Termín individuálne po dohode. 3 hod. kurz – 29, – €

Pod vedením našej skúsenej lektorky sa naučíte základy paličkovania. Naučíte sa, čo všetko potrebujete k paličkovaniu, ako sa navíja niť na paličky, ako správne zapichovať špendlíky do herdule, ako použiť predlohu, ako to všetko správne použiť a na záver ako sa o svoj výtvor správne postarať. Vyrobíte si brošňu touto úžasnou technikou.

 

HÁČKOVANIE

háčkovanie 1

Cena 30 €, študenti 20 €.

Na kurze sa naučíte základy háčkovania. Lektorka vám vysvetlí, akú vlnu a háčik si vybrať. Naučíte sa čítať návody a háčkovať retiazku, pevné očko, krátke, polodlhé a dlhé stĺpiky. Vyskúšate si priberanie a uberanie očiek. Vyrobíte si peknú aplikáciu.