Kurzy

UMELECKÉ KURZY PRE DOSPELÝCH

Kurzy sa konajú v Kreatívnom centre Trnava, na Hlavnej 17. Nahlásiť sa môžete telefonicky na tel. čísle 0915 359 155 alebo mailom uzlatejpriadky@gmail.com aspoň 3 dni vopred. Rezerváciu nie je možné zrušiť. V prípade choroby má zákazník nárok na jeden náhradný termín. Dôchodci a študenti 30% zľavu.

—————————————————————————————————————

Špeciálna PONUKA pre seniorov
ZĽAVA 50 % na naše jesenné kurzy vďaka finančnej podpore z verejných zdrojov TTSK.

—————————————————————————————————————

Nájdete nás už na novej adrese:

Kreatívne centrum Trnava
Hlavná 17
917 01 Trnava

Každý štvrtok o 16:00 tvorivé dielne pre deti od 10 rokov.

Vstupné dobrovoľné.

 
Zoznam kurzov na najbližšie dni nájdete tu:

KERAMICKÝ KURZ (len pre dospelých)

1. 12. 2023 17:00 19:00

Naučíte sa základy modelovania z hliny a točenia na kruhu s pánom keramikárom. Najskôr sa s hlinou oboznámite, naučíte sa ako z nej tvarovať jednoduché tvary, ako ju spolu zliepať, aby sa v peci neoddelila. Vytvoríte si niekoľko výrobkov podľa vašej fantázie. Máme pre vás pripravené aj inšpirácie. Následne si vyskúšate prácu na hrnčiarskom kruhu a vlastnými rukami si vyrobíte misku. Všetky výrobky vám vypečieme v keramickej peci. Na kurz je vhodné obliecť si staršie oblečenie. Cena kurzu (len pre dospelých) je 30, – €, zľava študenti-seniori – 15,-€

 

DECOUPAGE – ZDOBENIE SERVÍTKOU

5. 12. 2023 17:00 – 19:00

Na kurze sa naučíte základy servítkovej techniky. Naučíte sa ako si pripraviť podklad, ako upraviť a aplikovať servítok a následne akým spôsobom sa dajú takto vyrobené výrobky dozdobiť. Vyrobíte si krabičku alebo fotorámik. Cena kurzu pre dospelých je 15, – €

 

KURZ MODELOVANIA – ŠÁLKA

6. 12. 2023  o 17:00 – 19:00

Urobte si vlastnú šálku na sviatočné pohodové chvíle s kakaom v ruke alebo čajom o piatej.

Na kurze si vyskúšate modelovanie z hliny a tvorbu keramiky len pomocou svojich rúk. V cene je materiál, znalosti a informácie skúsenej lektorky, prvý výpal v keramickej peci a hotový výrobok.

Po kurze vám odovzdáme keramickú šálku.

Cena pre 2 osoby je 30 € a pre 1 osobu 20 €.

V prípade, že budete chcieť šálku s farebnou glazúrou, dohodnete si aj 2. výpal a maľovanie za doplatok.

 

KURZ ŠPERKU – drôtovanie

7. 12. 2023 o 17:00 – 19:00

Naučíte sa základy techniky drôtikovania, opletania a zdobenia šperku s tenkým drôtikom. Vytvoríte si 1-2 vlastné šperky. Znalosti, ktoré získate na kurze môžete využiť aj na opletanie iných vecí, napr. sklenených nádob, vajíčok alebo dekorácií. Cena kurzu pre dospelých je 15, – €.

 

WORKSHOP PRE RODINY s vôňou dreva

9. 12. 2023 o 9:45 – 12:00

zažijete príjemnú atmosféru kreatívneho kurzu s vôňou dreva s celou rodinou, a vytvoríte si krásneho koníka so skúseným lektorom Ivanom Slezákom, a jeho Tvorcítenie.

Cena pre rodinu, 2 osoby je 35, €

 

UROB SI BÁBIKU ZO ŠÚPOLIA

12. 12. o 16:0019:00

Na kurze si vytvoríte bábiku alebo anjelika zo šúpolia. Od lektorky sa dozviete ako pracovať s materiálom a ďalšie informácie.

Cena kurzu pre dospelých je 15, – €.

 

TKANIE NA KROSNÁCH

13. 12. o 16:0019:00

Skúste tkanie na krosnách a utkajte si vlastný koberček
Máme pre vás veľa inšpirácií a zážitkov. Prednáška, s informáciami aj tkanie na veľkých celodrevených krosnách s recykláciou textilu je vhodná aj pre začiatočníkov, napr. babičky s vnúčatami. Na kurze si utkáte vlastný 1 m dlhý koberček. Cena pre dve osoby je 30,-€.

 

PALIČKOVANIE

Termín individuálne po dohode. 3 hod. kurz – 29, – €

Pod vedením našej skúsenej lektorky sa naučíte základy paličkovania. Naučíte sa, čo všetko potrebujete k paličkovaniu, ako sa navíja niť na paličky, ako správne zapichovať špendlíky do herdule, ako použiť predlohu, ako to všetko správne použiť a na záver ako sa o svoj výtvor správne postarať. Vyrobíte si brošňu touto úžasnou technikou.

 

HÁČKOVANIE

Cena 30 €, študenti 20 €.

Na kurze sa naučíte základy háčkovania. Lektorka vám vysvetlí, akú vlnu a háčik si vybrať. Naučíte sa čítať návody a háčkovať retiazku, pevné očko, krátke, polodlhé a dlhé stĺpiky. Vyskúšate si priberanie a uberanie očiek. Vyrobíte si peknú aplikáciu.